Naujienos

2021 m. elektromobilių parkavimo leidimai

„EV“ serijos numeriai, kažkiek remiantis ir užsienio šalių patirtimis, Lietuvoje registruotiems elektra varomiems automobiliams buvo pradėti išdavinėti nuo 2016 m. liepos 1 dienos. Tokiu sprendimu Lietuvos Susisiekimo ministerija suteikė galimybę lengviau išskirti ekologiškas transporto priemones bendrame eismo sraute, paprasčiau užtikrinti joms teikiamą pirmenybę ir gerinti eismo valdymą bei kontrolę. Atkreiptinas dėmesys, kad ekologiškų automobilių žymėjimas „EV“ serijos numeriais nėra privalomas. Šių transporto priemonių savininkai ir toliau gali rinktis įprastus numerio ženklus. Valstybinių numerių taip pat nereikia keisti jau registruotoms transporto priemonėms, jei pastarųjų savininkai to nepageidauja.

Idėja buvo graži iki pat 2018 m. balandžio mėnesio, kai Lietuvoje įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią EV serijos numeriai išduodami ne tik elektromobiliams, bet ir įkraunamas baterijas turintiems hibridiniams modeliams. Į tokią iškreiptą situaciją, kurią inicijavo Susisiekimo ministerijos priimti nutarimai, netruko sureaguoti Lietuvos didžiūjų miestų tarybos, ir buvo atitinkamai kiekviename mieste priimti sprendimai, jog „EV“ serijos numeriai nesuteikia automatinio leidimo nemokamai statyti elektromobilių mokamose savivaldybės stovėjimo vietose. Norint nemokamai statyti elektromobilius tokiose vietose tapo pravartu gauti atskirus leidimus:

Kaune nemokami leidimai išduodami adresu https://parkavimaskaune.lt, užsiregistravus ir prisijungus prie savo paskyros bei skiltyje “Prašymo pateikimas” pasirinkus “Elektromobilio leidimas” užpildžius prašymo formą. Leidimas galioja vienerius metus.

Vilniuje nemokami leidimai išduodami adresu: https://www.parking.lt/lt/payments/electromobileRequestSubmission.

Klaipėdoje nemokami leidimai išduodami  http://www.klaipedatransport.lt/lt/uzsisakyk-parkavima-internetu-69. Leidimas galioja vienerius metus.

Visais trimis atvejais atvykti pasiimti leidimo į įstaigą nėra būtina (bet jeigu yra noro – galima važiuoti į vietą), kadangi popierinio leidimo už lango stiklo pasidėti nebereikia – leidimai yra elektroniniai. Parkavimo kontrolieriai leidimo galiojimą mato savo duomenų bazėje.

Šiauliuose rinkliava už automobilių stovėjimą Šiaulių mieste nerenkama už pastatytas ekologiškas transporto priemones (elektros varikliais ar vandeniliu varomiems automobiliams), registruotas Lietuvos Respublikoje, kurioms Savivaldybės administracija yra išdavusi leidimą. Leidimas išduodamas nemokamai, pateikus prašymą ir transporto priemonės registracijos liudijimą.

Panevėžyje vietinė rinkliava už elektra varomo automobilio nuolatinį bilietą, vienam automobiliui stovėti visose mokamose stovėjimo vietose, dvylika mėnesių – 2,90 Eur metams. Nuolatinis bilietas įsigyjamas UAB „Panevėžio būstas“ (adresu Marijonų g. 36-3, Panevėžys), pateikus automobilio registracijos liudijimą ir sumokėjus nustatyto dydžio vietinės rinkliavos mokestį.

Palangoje , Šventojoje ir Trakuose elektra varomų automobilių, pažymėtų tai įrodančiais gamintojo skiriamaisiais ženklais ir/arba elektrombiliams skirtu valstybiniu numeriu (EV0000, „EV“ ir keturi skaičiai), valdytojams (vairuotojams) vietinė rinkliava netaikoma.

Neringoje nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į savivaldybę atleidžiami asmenys, vykstantys su elektra varomomis transporto priemonėmis, pateikę transporto priemonės registracijos liudijimą.


Šaltiniai: https://parkavimaskaune.lt, https://www.parking.lt,  http://www.klaipedatransport.lt, https://www.neringa.lt, https://sumin.lrv.lt

Dalintis:

3 thoughts on “2021 m. elektromobilių parkavimo leidimai

  1. Panevėžyje jau nemokama taip pat,tik reikia išsiimt poperini leidimą,kaip ir parašyta

Leave a Reply

Your email address will not be published.