Naujienos

2018 m. elektromobilių parkavimo leidimai

Atnaujinta informacija: 2021 m. elektromobilių parkavimo leidimai

„EV“ serijos numeriai, kažkiek remiantis ir užsienio šalių patirtimis, Lietuvoje registruotiems elektra varomiems automobiliams buvo pradėti išdavinėti nuo 2016 m. liepos 1 dienos. Tokiu sprendimu Lietuvos Susisiekimo ministerija suteikė galimybę lengviau išskirti ekologiškas transporto priemones bendrame eismo sraute, paprasčiau užtikrinti joms teikiamą pirmenybę ir gerinti eismo valdymą bei kontrolę. Atkreiptinas dėmesys, kad ekologiškų automobilių žymėjimas „EV“ serijos numeriais nėra privalomas. Šių transporto priemonių savininkai ir toliau gali rinktis įprastus numerio ženklus. Valstybinių numerių taip pat nereikia keisti jau registruotoms transporto priemonėms, jei pastarųjų savininkai to nepageidauja.

Idėja buvo graži iki pat 2018 m. balandžio mėnesio, kai Lietuvoje įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią EV serijos numeriai išduodami ne tik elektromobiliams, bet ir įkraunamas baterijas turintiems hibridiniams modeliams. Į tokią iškreiptą situaciją, kurią inicijavo Susisiekimo ministerijos priimti nutarimai, netruko sureaguoti Lietuvos didžiūjų miestų tarybos, ir buvo atitinkamai kiekviename mieste priimti sprendimai, jog „EV“ serijos numeriai nesuteikia automatinio leidimo nemokamai statyti elektromobilių mokamose savivaldybės stovėjimo vietose. Norint nemokamai statyti elektromobilius tokiose vietose tapo pravartu gauti atskirus leidimus:

Kaune leidimai išduodami adresu https://parkavimaskaune.lt, užsiregistravus ir prisijungus prie savo paskyros bei skiltyje “Prašymo pateikimas” pasirinkus “Elektromobilio leidimas” užpildžius prašymo formą.

Vilniuje leidimai išduodami adresu: https://www.parking.lt/lt/payments/electromobileRequestSubmission.

Klaipėdoje leidimai išduodami http://www.klaipedatransport.lt/lt/uzsisakyk-parkavima-internetu-69

Visais trimis atvejais atvykti pasiimti leidimo į įstaigą nėra būtina (bet jeigu yra noro – galima važiuoti į vietą), kadangi popierinio leidimo už lango stiklo pasidėti nebereikia – leidimai yra elektroniniai. Parkavimo kontrolieriai leidimo galiojimą mato savo duomenų bazėje.

Dalintis:

Leave a Reply

Your email address will not be published.